17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Arrestimi i Zafir Berishës/ Policia përdori sprej

Ish-zv/ministri i Brendshëm, Zafir Berisha, është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Ai dyshohet se i ka penguar disa zyrtarë në kryerjen e detyrave zyrtare.

Ngjarja ka ndodhur si pasojë e shqiptimit të një tikete për parking ilegal.

Sipas burimeve brenda Prokurorisë, Berisha dyshohet se iu është vërsulur një zyrtarit policor, duke tentuar ta godas, pasi i njëjti e ka dënuar për parkim.

Për ta venën nën kontroll ish-zëvendës ministrin, Policia është detyruar të përdor sprej, që i njëjti të zmbrapset dhe të evitohen veprimet e dhunshme.

Berisha do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale “sulm ndaj personit zyrtar”.

Ai ndodhet në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren.

Zelensky: Fitorja do të vijë

Në një fjalim të dielën, në një festë të Ukrainës, duke nderuar veteranët dhe ushtarët e rënë, presidenti Volodymyr Zelensky tha se “fitorja do...

“Enver Hoxha, ishte fare i pashpirt”- Ish-oficeri britanik në Shqipëri rrëfen përplasjet me ish-diktatorin në frontin e luftës: Mehmet Shehu, armiku im për vdekje

Memorie.al / Gjatë Luftës së Dytë Botërore, punoi me Enver Hoxhën dhe Abaz Kupin, për organizimin e forcave antifashiste. Me rënien e “Perdes së Hekurt”, stërviti...

Lajmet e Fundit