0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Arrestohen tre persona në rajonin e Prizrenit

arrestimi 2Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në rajonin e Prizrenit. Arrestimi është bërë me kërkesë të Gjykatës Themelore në Gjakovë dhe Suharekë.

Sipas policisë, njëri arrestim është bërë në rrugën “Beteja e Llapushnikut” në Prizren dhe tjetri në fshatin Goriq të Malishevës.

Arrestimi i tretë është bërë në Suharekë.

Tre të arrestuarit janë dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Prizrenit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Abrashi: Escobar i ka premtuar Bërnabiqit se do ta detyrojë Kosovën ta diskutojë Asociacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se takimi i datës 31 janar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë ku do të diskutohet për...

Shi e borë javën e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot me shi dhe me borë. Të hënën, sipas IHMK-së, në...

Lajmet e Fundit