16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Arrestohet një person në ‘Arbanë’ të Prizrenit

Një person është arrestuar në lagjen “Arbanë” të Prizrenit.

Arrestimi I tij është bërë me urdhër të Gjykatës Themelore në Prizren.

I arrestuari është dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Dubravës./PrizrenPress.com/

Përdorimi i drejtë i përemrave pronorë

Eroll Sejdiu Në vetën e parë e të dytë, kur prona është në numrin njëjës, nuk përdoren nyjat: i,e. Prandaj themi: shoku im, shoku...

Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova duhet të anëtarësohet në NATO, dhe se kjo sipas tij është...

Lajmet e Fundit