8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Arrestohet personi i cili ishte në kërkim nga policia e Prizrenit

Është arrestuar personi i cili ishte në kërkim nga Policia e Kosovës.

Të enjten policia publikoi fotografinë e të dyshuarit, ndërsa sot ka njoftuar se ka arrestuar atë.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Ai ishte në kërkim për veprën penale “Shpërdorim i pasurisë se huaj”.

“Më datën 29.12..2023 hetues policor nga stacioni policor në Prizren përmes rrugëve operative dhe falë bashkëpunimit me media dhe qytetarë ka arritur që të lokalizoj dhe arrestoj të dyshuarin. Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka udhëzuar që rasti të trajtohet (hetohet) në procedurë të rregullt”, njofton policia.

 

Previous article
Next article

Më Shumë

Moti sot: Kryesisht me diell, temperaturat deri në 15 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë, parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Sipas Meteo Kosova, temperaturat minimale do të lëvizin nga minus dy deri në një...

Slayer ribashkohen pas pesë vjetësh

Bendi Slayer është ribashkuar në një performancë të gjallë pas pas pesë vjetësh. Ikonat e nënzhanrit thrash-metal kishin njoftuar për pensionimin e tyre më 2019...

Lajmet e Fundit