3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Totaj viziton Tërnavën

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar Myftiun Naim ef. Tërnava dhe ekipin e tij, në selinë e Bashkësisë Islame të Kosovës.

Ai uroi Myftiun Tërnava për rizgjedhjen e tij në krye të institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës dhe e siguroi atë se Komuna e Prizrenit është e përkushtuar për ta vazhduar këtë bashkëpunim të frytshëm në të ardhmen.

“Gjithashtu, kryetari Totaj falënderoi Myftiun Tërnava dhe të gjithë anëtarët e Bashkësisë Islame të Kosovës për kontributin në të mirën e vendit tonë”.

“Takimi përfundoi me një dhuratë të veçantë, botimin “Sallnametë e Vilajetit të Prizrenit (1873-1874) I-II” nga Instituti për Hulumtime dhe Studime Islame, e cila iu dhurua kryetarit Totaj nga Myftiu Tërnava, me ç’rast kryetari Totaj e falënderoi për mikpritjen e ngrohtë duke i dhuruar dy dhurata, simbole të Prizrenit”

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

“E kam pirë ujin e shadervanit, po kurrë s’u bëra nuse në Prizren”, thotë Juliana Nura

Gojëdhënat thojnë se uji i shadërvanit të Prizrenit bashkon zemërat, për ta gjetur shpirtin e saj binjakë modelja Julian Nura ne emisioni “Gallatë” ka...

Konfiskimi i rreth 33 kg drogë në Vërmicë, policia gjen edhe dy vetura të personave të dyshuar

Rreth 33 kilogramë marihuanë janë konfiskuar para dy ditësh në bjeshkët e Vërmicës, lidhur me rastin policia ditën e premte ka gjetur edhe dy...

Lajmet e Fundit