0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Arrestohet personi i kërkuar në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është arrestuar në fshatin Malësi e Re të Prizrenit.

Ai ka qenë I kërkuar nga gjykata.

Njoftimi I policisë

Fsh. Malësi e Re 26.11.2022 – 20:00. Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore Prizren është arrestuar i kërkuari mashkull  kosovar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje te dënimi

Më Shumë

Dëshmitari thotë se këmbimi i pronës me Komunën e Prizrenit, ka qenë në interes të dy palëve

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, në gjykimin ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit, Arben dhe Shqipron Krasniqi, të akuzuar për korrupsion, dëshmitari...

Projektligji për pagën minimale së shpejti dërgohet në Kuvend

Projektligji që do t’i hapte rrugë rritjes së pagës minimale në Kosovë, ka kaluar vetëm në lexim të parë. Kryeministri Albin Kurti  ka paralajmëruar...

Lajmet e Fundit