14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

ATK-ja zgjat afatin për deklarimin e pagesës së tatimeve dhe të pasqyrave financiare

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se ka zgjatur afatin për deklarimin e pagesës së tatimeve si dhe deklarimin e pasqyrave financiare, pas vendimit të Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve.

“Afatet për dorëzimin e deklaratave, raporteve dhe pagesave të detyrimeve tatimore zgjatet sipas tabelës për këto lloje të tatimeve dhe këto periudha tatimore: Deklarimet dhe pagesat e bëra deri në afatin e zgjatur sipas tabelës në këtë njoftim, nuk i nënshtrohen ndëshkimeve të përcaktuara në legjislacionin tatimor në fuqi”, thuhet në njoftimin e ATK-së.

Për të gjita llojet e tjera të tatimeve dhe kontributeve, afati për deklarim dhe pagesë sipas ATK-së mbetet siç është i përcaktuar me legjislacionin tatimor në fuqi.

Më Shumë

Guardiola: De Zerbi është një nga trajnerët më të mirë në 20 vitet e fundit

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka lavdëruar trajnerin e Brighton-it, Roberto de Zerbi-n. Guardiola tani ka fituar 11 tituj të ligës në tre...

Dëshmitari i gjashtë thotë se fshatarët kanë bërë roje nga frika prej forcave serbe

Dëshmitari i gjashtë me kodin 4355 në gjykimin e Thaçit dhe të tjerëve duke u përgjigjur në pyetjet e mbrojtjes së Rexhep Selimit, avokatit...

Lajmet e Fundit