22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Arrestohen dy shtetasë të Shqipërisë për kalim ilegal të kufirit në Vërmicë

Janë arrestuar dy shtetasë të Shqipërisë në fshatin Vllashnje të Prizrenit në mëngjesin e djeshëm. Ata dyshohet se kanë hyrë ilegalisht në territorin e Kosovës.

“Të dyshuarit pas intervisimit me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Më Shumë

Reforma Zgjedhore, Kryeziu:Projektligji i propozuar të mos procedohet tutje

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti konferencë për media ku u prezantuan vlerësimet lidhur me Reformën Zgjedhore, pas projektligjit të propozuar nga Komisioni Ad-Hoc....

Liria mposhti Ulpianën, siguron barazhin e Superligës

Liria ka fituar në barazhin e Ligës së Parë ndaj Ulpianës me rezultat 3-1. Skuadra prizrenase ka mposhtur bindshëm, Ulpianën dhe tash do të...

Lajmet e Fundit