19.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Aulona Muhadri, MVP e javës së parë

Xhiroja e parë në Superligën e Femrave dhuroi ndeshje mjaft interesante.

Derbi u zhvillua ndërmjet Bashkimit dhe Penzës, ku skuadra prizrenase e nisi me fitore.

Basketbollistja më e dalluar ishte Aulona Muhadri, raporton PrizrenPress.

Kapitenia kishte dyshifror të dyfishtë me 14 pikë, 13 kërcime dhe dy asistime. Ajo ishte e saktë në tri tentimet për dy pikë dhe tetë herë nga gjuajtjet e lira.

Kujtojmë se Muhadri është pjesë e Përfaqësueses së Kosovës te femrat./PrizrenPress.com

May be an image of 1 person and text that says "SUPERLIGA FEMRAVE ? MVP 000 431 AULONA MUHADRI 14 PIKë 13 KERCIME 2 ASISTIME KOSOVA #JAVA1 kujtesa ART MOTION"

Më Shumë

Lajmet e Fundit