7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Limaj takon Ramën, kjo ishte biseda e takimit (foto)

(I plotësuar) Sot në Tiranë kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, me të cilin ka biseduar për aktualitetin politik në Kosovë dhe Shqipëri.

“Kryeministrin Rama e përgëzova dhe e falenderova për iniciativën dhe paraqitjen e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Këshill të Europës”.

“Rezoluta e Parlamentit të Shqipërisë dhe fjalimi i kryeministrit Rama vijnë si rrjedhojë e një të vërtete të madhe”, ka thënë Limaj.

Gjatë këtij takimi, Limaj ka theksuar rëndësinë e domosdoshme që raportet tona si dy vende të ngriten në nivelin më të lartë të mundshëm.

“Kryeministri Rama u shpreh i gatshëm që të ofroj gjithë ndihmën e shtetit shqiptar për proceset nëpër të cilat po kalon Kosova”, ka theksuar Limaj.

May be an image of 2 people, people sitting and indoor


Edi Rama takon për kafe Fatmir Limajn (foto)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se është takuar me Fatmir Limajn, kryetarin e Nismës Socialdemokrate.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se me Limajn kanë pirë kafe.

“Liria ka emër”, janë fjalët e mbishkrimit të Ramës në fotografinë e publikuar me Limajn.

May be an image of 2 people, people sitting and indoor

Më Shumë

Kosova merr Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror në Bienale të Venecias

Doruntina Kastrati dhe instalacioni skulpturor “Heshtjet Kumbuese të Metalit dhe Lëkurës” u nderua me “Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror” në ceremoninë e edicionin...

Sot diplomon gjenerata e 59-të e Policisë së Kosovës

Sot me fillim nga ora 09:00 në sallën “1 tetori” do të mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Në...

Lajmet e Fundit