23.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Autoritetet shpëtojnë pilotin i cili po qëndronte në majë të aeroplanit që po fundosej në brigjet e Floridës

Agjentët federalë që po kryenin një operacion detar në Florida papritur u gjendën të përfshirë në një shpëtim ajror, kur panë një pilot në pjesën e lartë të avionit të tij të fundosur.

Sipas CNN, përcjell Telegrafi, avioni u zhyt në ujë jashtë qytetit Cedar Key, rreth njëqind milje në veri të qytetit Tampa, përgjatë Bregut të Gjirit në Florida.

Fotot e sigurara nga Doganat dhe Mbrojtja Kufitare e SHBA-së treguan një aeroplan të vogël me helikë, duke u fundosur rreth gjysmë milje me distance aeroporti i qytetit Cedar Key.

Piloti u ngjit lartë derisa u afrua njësia detare

Siç mund të shihet, uji po mbulonte pothuajse tërësisht kabinën dhe një burrë qëndronte në krye të pajisjes.

“Derisa agjentët iu afruan aeroplanit që po fundosej, një individ u vu re duke u ngjitur lart në aeroplan dhe po qëndronte aty. Agjentët verifikuan se piloti ishte i vetmi pasagjer aty dhe e shoqëruan atë deri në bordin e një Anijeje Interceptuese Bregdetare”, sipas njoftimit. /Telegrafi/

Më Shumë

Shqiptohen mbi 2 mijë e 300 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Zyba lë Ballkanin, shkon te Slovan Liberec

Qëndrim Zyba nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Ballkanit. Skuadra nga Suhareka ka njoftuar se mesfushori  do ta vazhdojë karrierën e tij në Çeki...

Lajmet e Fundit