18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Chelsea në bisedime me Wesley Fofana

Kampionët në fuqi të Evropës, Chelsea, janë në bisedime me mbrojtësin e Leicester City-t, Wesley Fofana.

Këtë e bën të ditur Foot Mercato dhe Leicester Mercury, dy tabloide këto shumë të afërta me klubet e përfshira.

Chelsea ka kohë që interesohet për Fofana-n, por lëndimi që e pësoi futbollisti i ndali pak negociatat mes dy skuadrave.

Para fillimit të sezonit, Fofana kishte pësuar një lëndim në ligamentet e gjurit, që e detyron të jetë jashtë fushave thuajse për të gjithë pjesën e mbetur të sezonit.

Por, forma dhe potenciali që ai shfaqi gjatë sezonit që shkoi, e ka mbajtur interesin e Bluve të Londrës gjallë.

Paqartësitë mbi të ardhmen e Antonio Rudiger, tani i kanë ringjallur tërësisht këto interese.

Sipas Foot Mercato, negociatat mes Chelsea-s dhe lojtarit tani kanë rifilluar.

Wesley Fofana pritet t’i kushtojë Chelsea-s rreth 30 milionë euro sipas raportimeve, shifër kjo që Blutë nuk e kanë problem ta paguajnë.

Transferimi do të ndodhë gjatë verës, me Fofana-n që vazhdon karrierën e tij në Premier League, por tani me një klub tjetër.

/Albanianpost.com

Më Shumë

1 mijë e 698 tiketa trafiku të shqiptuara brenda 24 orëve në Kosovë

1 mijë e 698 tiketa trafiku janë shqiptuar brenda 24 orëve në Kosovë.   Kështu ka bërë të ditur policia përmes statistikave të përgjithshme në raport,...

26 vjet nga masakra në Rahovec

Më 19 korrik 1998, si pasojë e një sulmi të forcave serbe, në Rahovec shumë shqiptarë u vranë e u plagosën. Në Teqenë e Sheh...

Lajmet e Fundit