5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

“Babai i kombit”, “Themeluesi i shtetit” — Qosja e Rugova dikur krah njëri -tjetrit

Fotografi i njohur, Ilaz Bylykbashi, shpeshherë ndan me publikun fotografi të shkrepur nga ai ndër vite.

Kësaj radhe, ai nga arkiva nxori një foto mes Ibrahim Rugovës dhe Rexhep Qosjes.

Ish-presidentin Rugova ai e ka quajtur themelues të shtetit, ndërkohë shkrimtarin dhe kritikun letrar ‘babai i kombit’.

“Për mos me u harru: ‘Babai i Kombit’, Rexhep Qosja, dhe Themeluesi i Shtetit, Ibrahim Rugova”, shkroi Bylykbashi në Facebook.

Më Shumë

Djali rrah prindërit në Prizren

Një person është arrestuar në Prizren pasi ka shkaktuar dhunë fizike ndaj nënës dhe babait të tij. Policia njofton përmes raportit 24 orësh se viktimave...

Mel C zbulon se kurrë nuk do të performonte në ‘Katar 2022’ as për një marrëveshje milionëshe si ajo e David Beckhamit

Mel C ka zbuluar se ajo do të refuzonte një ofertë për të performuar në vendin mikpritës të Kampionatit Botëror, Katar. Këngëtarja 48 vjeçe, tha...

Lajmet e Fundit