15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Jo vetëm shi, bie dëbora e parë në Shqipëri (foto)

Teksa orëve të fundit reshjet e shiut kanë qenë intensive duke shkaktuar probleme dhe përmbytje në një pjesë të mirë të vendit, mëngjesin e sotëm ka rënë dëbora e parë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar ndan fotografi dhe bën të ditur se këtë vit dëbora e parë filloi në Qafë Thore ku temperatura shënon 4 °C.

ARRSH sqaron se gjithsesi qarkullimi kryhet pa probleme mjetet dhe punëtorët janë në terren, në gatishmëri për çdo situatë.

Qafa e Thorës, është një kalim malor në Alpet Shqiptare të Shqipërisë veriperëndimore. Përmes saj kalon rruga nga Kopliku në Theth.

Më Shumë

Vetdorëzohen në polici edhe disa anëtarë të familjes Likaj, tre të tjerë ende në kërkim

Policia e Kosovës ka arrestuar tre të dyshuar, që para disa ditësh, ishin shpallur në kërkim për “Vrasje të rëndë në tentativë” në Prizren. Përmes një komunikate...

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Lajmet e Fundit