10.8 C
E hënë, 6 Maj, 2024

Ballkani e shkatërron Trepçën ’89

Ballkani ka shënuar fitore ndaj Trepçës ’89 me rezultat 7-2, në kuadër të javës së 30-të në Superligën e Kosovës.

Serinë e golave e nisi Albin Berisha në minutën e 30’, teksa Lumbardh Dellova me një gol në minutën e 36’, dyfishoi epërsinë e suharekasve. Berisha realizoi edhe njëherë pak para se të mbyllet pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Albion Rrahmani shënoi golin e katërt në ndeshje. Ndërsa Edvin Kuc shënoi golin e pestë në minutën e 65’.

Ballkani nuk u ndal dhe Rrahmani realizoi edhe niher për golin e gjashtë. Harmon shënoi golin e fundit në ndeshje për Ballkanin.

Trepça u këndell në fund, pasi Kwaw shënoi dy gola në fund, në minutën e 83 dhe 89.

Ballkani pas fitores kthehet në vendin e parë me 61 pikë, pas 30 ndeshjeve, teksa Trepça ’89 në pozitën e tetë me 33 sosh. /Klankosova.tv.

Gangsteri incizohet duke bërë drift në mes të rrugës në Prizren – qytetari e lajmëron në polici

Një i ri ka shqetësuar këtë pasdite qytetarët e Prizrenit në komunikacion. I mitura që besohet të jetë i moshës 15-16 vjeçare ka dal me...

Në shkollat e Prizrenit nisin vizitat sistematike mjekësore, Totaj e shikon procesin nga afër

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar shkollën “Mustafa Bakiu” për ta inkurajuar dhe përshëndetur personelin mjekësor dhe nxënësit në kuadër të...