11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Ballkani mëson emrat e kundërshtarëve, në grup së bashku me ekipe nga Çekia, Rumania dhe Turqia

Ballkani ka mësuar emrat e kundërshtarëve në grupet e Ligës së Konferencës.

Kampioni në fuqi i Kosovës shkruajti historinë duke u kualifikuar për herë të parë në grupet e garës së tretë më të madhe të UEFA-s.

Tanimë në Stamboll të Turqisë është hedhur edhe shorti për grupet e Ligës së Konferencës, ku suharekasit ndodhen në Grupin H.

Skuadra kosovare ndodhet në Grupin G së bashku me Slavia Pragën, Cluj e Rumanisë dhe Sivasporin e Turqisë.

Më poshtë keni grupet komplete në Ligën së Konferencës:

Grupi A: Istanbul Basaksehir, Fiorentina, Hearts, RFS Riga.

Grupi B: West Ham United, Steau Buchurest, Anderlecht, Silkeborg.

Grupi C: Villarreal, Hapoel Beer-Sheva, Austria Wiena, Lech Poznan.

Grupi D: Partizan, Koln, Nice, Slovacko.

Grupi E: AZ Alkmaar,  Apollon, Vaduz, Dnipro.

Grupi F: Gent, Molde, Shamrock Rovers, Djurgarden.

Grupi G:.Slavia Praga, CFR Cluj, Sivaspor, Ballkani.

Grupi H: Basel, Slovan Bratislava, Zalgiris, Puynik.  /Telegrafi/

Më Shumë

Liria dhe Ulpiana luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve...

Dramë në kufirin në Morinë: Policia gjuhet me armë nga disa persona

Policia e Shtetit informoi sot se në Morinë u godit një grup i strukturuar kriminal që organizonte dhe drejtonte një rrjet të trafikut ndërkombëtar...

Mona Liza

Lajmet e Fundit