16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Barcelona, 80 milionë euro për Skriniar

Klubi spanjoll, Barcelona duket se është duke përgatitur një super-ofertë për Milan Skriniar te Interit.

Sipas mediave italiane, Barcelona është e vendosur t’i shpenzojë 80 milionë euro për të blerë Skriniar nga ‘Nerazuërt’, duke bërë që klubi italian të kthehet kah Stefan De Vrij si zëvendësim i Skrinarit.

Interesimi për Skriniar vazhdon të rritet për shkak të paraqitje të tij mbresëlënëse në Seria këtë sezon të garave.

Forma e lartë e Skriniar ka bindur klubi katalanase që të përgatisin një super-ofertë për lojtarin. Ndërkohë, krerët e Interit duket se janë të vetëdijshëm se mund ta humbasin Skriniarin, andaj janë hedhur në kërkim të pasuesit të tij.

Raportohet se De Vrij është në listën e internistëve, edhe pse thuhet se holandezi është afër marrëveshjes për kontratën e re me Lazion.

Arrestohet personi i kërkuar në Malësi të Re të Prizrenit

I kërkuar A. A. është arrestuar sot në fshatin Malësi e Re të Prizrenit. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Pas arrestimit dhe...

Arrestohet hajni i një lokali në Prizren

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për vjedhje të një lokali në Prizren. I arrestuari është dërguar në mbajtje.   Rr. Zahir Pajaziti, Prizren. 24.09.2023 -...

Lajmet e Fundit