22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Begaj mesazh për Ditën e Tokës: Toka e pastër, njerëzit e shëndetshëm

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, me rastin e 22 Prillit- Ditës së Tokës, ju drejtua qytetarëve me këtë porosi.

“Sot në 50 vjetorin e Ditës së Tokës, shfrytëzoi rastin, që gjithë qytetareve të Malishevës t’u uroi këtë ditë dhe mesazhi ime është,qe te kemi kujdes , njeriun e ka krijuar zoti, dhe ja ka dhënë gjithë shfrytëzimin e tokës në dorën e tij, prandaj, jemi të obliguar ta ruajmë, edhe ta mbajmë pastërtinë, ta ruajmë ambientin është obligim qytetarë e njerëzor, nëse ne e ruajmë ambientin e ruajmë dhe shëndetin e njerëzve tanë si dhe s do t’i përmirësojmë edhe kushtet në përgjithësi, ne shenjë të respektit dhe në këto kushte jo normale që jemi me coronaveriues, po besoi se gjendja është përmirësuar, e do të përmirësohen edhe kushtet e jetesë, si dhe do të përmirësohet edhe mirëmbajtja e ambientit njëkohësisht edhe shëndeti i qytetareve tanë”, përfundoi mesazhin, Begaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hyn në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit të automjeteve me peshë mbi 7.5 tonë

Nga sot ka hyrë në fuqi vendimi për ndalimin e qarkullimit në autoudhë, rrugë nacionale dhe rajonale për të gjitha automjetet e transportit të...

Messi dërgon Argjentinën në një tjetër finale të Copa America

Kampionia në fuqi, Argjentina, rezervoi vendin e saj në finalen e Kupës së Amerikës, pasi golat e Julian Alvarez dhe Lionel Messi i dhuruan...

Lajmet e Fundit