13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

La Liga ia lejon Real Madridit zhvillimin e ndeshjeve në “Di Stefano”

La Liga është e gatshme ta lejojë Real Madridin t’i luajë ndeshjet e mbetura të sezonit 2019/20 në stadiumin Alfredo Di Stefano, stadiumin më të madh në kampin stërvitor të kubit, Valdebebas.

Nëse dhe kur të vendoset për rinisjen e kampionatit, ndeshjet prite të zhvillohen pa tifozë dhe gjatë muajve të verës, kur Real Madridi kishte planifikuar të punojë në rinovimin e Santiago Bernabeut, transmeton Express.

Për shkak se ndeshjet me siguri do të duhet të zhvillohen pa tifozë të pranishëm, kapaciteti i ulëseve në stadium nuk ka rëndësi dhe për këtë arsye La Liga është e gatshme ta pranojë kërkesën e klubit madrilen të luajë në stadiumin që zakonisht përdoret për ndeshjet e ekipit B.

Ky lajm i ka gëzuar drejtuesit e Real Madridit, pasi që ata tani do të kenë mundësi të vazhdojnë me planin fillestar për rinovimin e Santiago Bernabeut.

Për këtë kërkesë të Real Madridit fillimisht u raportua të hënën, kur thuhej se drejtuesit e klubit kontaktuan me drejtuesit e Federatës spanjolle, të cilat tashmë u kanë kthyer përgjigje pozitive.

Megjithatë, ende mbetet të shihet nëse edhe UEFA do ta lejonte Real Madridin të luajë në këtë stadium më të vogël për ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

Më Shumë

Dafina dhe Ya Nina puthen në buzë

Dafina Zeqiri dhe Ya Nina po e shijojnë suksesin e duetit të parë bashkë, Nasty x See me. Bukuroshet shqiptare e lansuan projektin të bashkangjitur...

Ndërron jetë babai i dëshmorit Afrim Krasniqi nga Malisheva

Ka ndërruar jetë, Fazli Krasniqi, babai i dëshmorit të kombit, Afrim Krasniqi nga fshati Bardh, Komuna e Malishevës Lajmin e ka bërë të ditur nipi...

Lajmet e Fundit