0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Behije Mustafa fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian të karatesë

Karateistja Behije Mustafa ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian, që po mbahet për kadetë, juniorë dhe U-21 në Tampere të Finlandës.

Deri tek medalja, garuesja jonë arriti pas katër fitoreve, në kategorinë e junioreve mbi 59 kg. Në luftën për të bronztën përmes repesazhit mundi Lara Zarei të Suedisë.

Paraqitje të mirë kishte edhe Rinesa Osmani që doli e shtata në kategorinë e junioreve deri në 59 kilogramë.

Rigon Baruti u rendit i nënti tek juniorët në kategorinë deri në 68 kilogramë.

Ekipi i karatesë po paraqitet me 17 garues, ndërsa licenca evropiane morën edhe dy gjyqtarët, Edon Xharra dhe Astrit Ndrecaj.

Më Shumë

Shkencëtarët tregojnë formulën ideale për të gjetur partnerin e ëndrrave

Në vitin 1962, 2 shkencëtarë zhvilluan një formulë dashurie, e cila do të ndihmonte që çiftet të jetonin në harmoni të plotë. Formula u...

Studiuesi amerikan: Turqia ka fuqi të përshpejtojë anëtarësimin e Kosovës në NATO

Profesori dhe studiuesi amerikan, Chris Dolan, tha se takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është hap...

Lajmet e Fundit