-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Benzema tërhiqet nga kombëtarja e Francës

Karim Benzema ka njoftuar se është tërhequr nga kombëtarja e Francës në ditëlindjen e tij të 35-të të hënën, një ditë pasi skuadra franceze humbi me Argjentinën me penallti në finalen e Kupës së Botës.

Fituesi i Topit të Artë, Benzema, i cili shënoi 37 herë në 97 paraqitje për Francën, humbi Kupën e Botës në Katar pasi pësoi një dëmtim në stërvitje një ditë para fillimit të turneut.

“Bëra përpjekjet dhe gabimet e nevojshme për të qenë këtu ku jam sot dhe jam krenar për këtë! Shkrova historinë time dhe e jona po merr fund”, shkroi Benzema në Twitter.

Më Shumë

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira te cilat vonë gjatë natës parashihen të sjellin...

Blero ia fsheh fytyrën të dashurës së re

Këngëtari i njohur, Blero, ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes për jetën e tij private. Artisti nga Mitrovica vitin e kaluar i dha fund...

Lajmet e Fundit