4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Beyonce i hakmerret Jay Z në turne

Beyonce  Jay ZLajmi që rep artisti i njohur Jay Z e ka tradhtuar bashkëshorten e tij këngëtaren Beyonce, tash e sa kohë po mbush mediet e ndryshme anë e kënd botës. Edhe pse asnjëri nga ata nuk ka dhënë asnjë informacion apo detaj se çfarë po ndodh mes tyre, duket se Beyonce ka zgjedhur një mënyrë tjetër…

Ndonëse momentalisht janë në turneun e përbashkët, si duket Beyonce ka vendosur se në kornizë të këtij projekti t’i hakmerret rep artistit Jay Z me të cilin është e martuar tash e gjashtë vjet. Disa nga mediet e huaja e kanë komentuar performancën e saj të këngës ‘Resentment’, përmes së cilës sipas tyre, Beyonce e ka konfirmuar tradhtinë e bashkëshortit. Këngëtarja i ka ndërruar disa fjalë të këngës në mënyrë që ta përshtat më mirë me situatën në të cilën po gjendet. Versioni origjinal i këngës është: “I’ll always remember feeling like I was no good/ Like I couldn’t do it for you like your mistress could” – “Gjithmonë e kam ndjerë që nuk jam e mjaftueshme për ty. Thua se asnjëherë nuk kam mundur të jem si është e dashura jote”.

Ndërsa vetë këngëtarja këtë tekst e ka modifikuar pak.“I’ll always remember feeling like I was no good/Like I couldn’t do it for you like that wack bitch could” – “Mendon që nuk kam mundur të jem për ty si ajo k…a e keqe”.

Ndërkaq ndodh që shpesh këngëtarët të ndërrojnë pak fjalët e tekstit, por pjesa tjetër duket se e vulos këtë. Fjalët e tekstit: “Been riding with you for six years…I gotta look at her in her eyes and see she’s had half of me,” Beyonce i ka ndërruar në: “Been riding with you for 12 years…I gotta look at her in her eyes and see she’s had half of me. She ain’t half of me. That bitch will never be me”. Ndryshe Beyonce e ka ndërruar edhe numrin e vjetëve, por ka lënë të kuptohet se ajo kurrë nuk do të mund të jetë si Beyonce.

Më Shumë

Latifi: Në janarin e vitit 1990, forcat pushtuese serbe iu frikësuan lumit të madh të demonstruesve

Në 33 vjetorin e rënies së dëshmorëve Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe pranë varrezave...

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

Lajmet e Fundit