5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Arditi për pushime lutet në Jerusalem

Ardit GjebreaDuket se pothuajse të gjithë fytyrat publike, po i shfrytëzojnë këto ditë të flladit veror për të kaluar pushimet e verore.

E të njëjtën gjë e ka bërë edhe prezantuesi i njohur i ekraneve shqiptare Ardit Gjebrea, i cili ka postuar disa fotografi në llogarinë e rrjetit social “Facebook”, ku thotë se po kalon disa ditë pushimesh me familjen në qytetin e shenjtë të Jerusalemit.

Ai ka bërë dhe një ndalesë tek “Muri i Lotëve”, një vend i shenjtë për t’u lutur për banorët, ku kantautori shqiptar ka kërkuar bekim, shëndet, begati, si dhe ka falënderuar Zotin për familjen që i ka dhuruar.

Kujtojmë se disa nga VIP-at tanë tashmë kanë filluar pushimet. Gjersa Arditi ka zgjedhur Jerusalemin, këngëtarja Era Istrefi ka zgjedhur Budvën, e motra e saj, Nora për pushime ka zgjedhur Turqinë, ndërsa Bleona Qerreti bregdetin shqiptar.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Lajmet e Fundit