13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Biden fton Japoninë dhe Korenë e Jugut për takim trepalësh në ShBA

Presidenti amerikan Joe Biden ka ftuar kryeministrin Fumio Kishida të Japonisë dhe presidentin e Koresë së Jugut Yoon në ShBA për një takim trepalësh më vonë këtë vit.

Ftesa vjen pasi marrëdhëniet janë shkrirë midis Japonisë dhe Koresë së Jugut, pas dekadash tensioni.

Më parë, Kishida dhe Yoon bashkërisht vendosën kurora lulesh gjatë vizitës së tyre në një ceremoni kushtuar viktimave koreane të bombardimeve atomike të Hiroshimës në vitin 1945.

Më Shumë

Himnet në ankand

Enver Sulaj Mbyllur në sirtar qelqi hëna tallet me shpirtra mëkatarësh fshehur në kështjella të harruara. Secili mëkon mëkatet U thur himne tinëz perëndive. Është sakrilegj të prekësh me dorë Librin...

Manovronte me armë në rrjete sociale, arrestohet nga policia në Prizren

Policia e Kosovës njofton se në rajonin e Prizrenit ka arrestuar një burrë të dyshuar pasi që ishte parë në rrjete sociale duke manovruar...

Lajmet e Fundit