13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Biden: Kancerit do t’i japim fund

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë se beson në shërimin e kancerit

“Unë besoj se ne mund t’i japim fund kancerit siç e njohim dhe madje t’i shërojmë kancerit një herë e përgjithmonë”, ka shkruar Biden në Facebook.

Ai kishte premtuar se SHBA-ja do të bëjë gjithçka që kanceri të ketë ilaç.

Më Shumë

Fury i kërkon Joshuas luftë në shtator: Eja t’ia japim botës atë që dëshiron ta shohë

Kampioni i botës për peshat e rënda Tyson Fury thotë se dëshiron të përballet me britanikun Anthony Joshua dhe që këtij të fundit i...

Zgjedhjet në Turqi, Erdogan drejt fitores

Në Turqi është duke përfunduar numërimi i votave në balotazhin e zgjedhjeve presidenciale ku u ballafaquan presidenti i tanishëm, Recep Tayyip Erdogan dhe kandidati...

Lajmet e Fundit