20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Dy shtetas të huaj theren me thikë nga persona të panjohur në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dy shtetas të huaj janë therur me thikë nga persona të panjohur në fshatin Vërmicë të Prizrenit, të dielën.

Sipas njoftimit të policisë të martën, rasti është duke u hetuar.

“Raportohet se në rrethana të panjohura dy ankuesit meshkuj, shtetas të huaj, janë therur me thikë nga persona të panjohur. Viktimat janë duke u trajtuar në spital. Njësia përkatëse policore është duke hetuar rastin”, thuhet në njoftim.

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Abdixhiku: Reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare, pasojë e keqveprimeve diplomatike dhe strategjike të Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, para deputetëve në Kuvend, foli për situatën në veri dhe reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare në lidhje...

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

Lajmet e Fundit