13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Bildt viziton sot Kosovën

BildtMinistri i Jashtëm suedez, Carl Bildt sot viziton Kosovën, ku pritet të takohet me krerët më të lartë shtetëror.

Vizita e tij ndodh pasi Bashkimi Evropian ka marrë vendim për hapjen e negociatave për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Kosovën.

Bildt dje ka vizituar Serbinë ku ka thënë se hapja e negociatave për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropian nuk nënkupton se problemet do të zgjidhen vetë, por ky proces hap një varg mundësish të rëndësishme për Serbinë.

Vrasja e policit në veri, Balje: Ju jeni heronjtë tanë

Deputetja Duda Balje ka reaguar pas vrasjes së zyrtarit policor në Veri. Ajo u ka shprehur ngushëllime familjes së policit të vrarë, teksa të plagosurit...

Lajçak paralajmëron takime me emisarë të BE-së dhe Escobarin

Përfaqësuesi i veçantë i Bashkimit Evropian për dialog Miroslav Lajçak do mban takim të jashtëzakonshëm me këshilltarët e liderëve të Gjermanisë, Francës dhe Italisë,...

Lajmet e Fundit