1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Demolli: Ambasadorja nuk u lëndua nga protestuesit

Haki DemolliDeputeti i LDK-së Haki Demolli ka rrëfyer në detaje në Interaktiv për hyrjen e tij në Kuvendin e Kosovës derisa jashtë Parlamentit zhvilohej protesta të enjtën. Ai ka qenë dëshmitar i rastit derisa ka hyrë edhe ambasadorja për të cilën thotë se nuk është lënduar nga preotstuesit.

“Me një të shtyrë të lehtë larguan protestuesit, një vajze ishte kapur te shtyllat e hekurta, dhe rezistoi më shumë, por dhe atë e larguan shumë lehtë. U hap një korridor dhe kaloi ambasadorja me shoqëruesit e saj, pastaj unë dhe më pas edhe Vjollca Krasniqi, kaluam. E pashë që kaloi Fatmir Xhelili edhe Shaip Muja”, ka thënë ai.

Ai ka shtuar se e ka parë foton e publikuar të ambasadores amerikane por ka thënë se gjatë hyrjes në Kuvend nuk ka pasur ndonjë fërkim me protestuesit falë ndërhyrjes se Policisë. Sipas tij, as atë nuk e kishte prekur asnjë protestues. E tëra që i kishin bërë ishte pështyerja/

Më Shumë

Kreu i Malishevës në Tiranë për 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati me ftesë të kreut të Tiranës, Erion Veliaj ka marrë pjesë në festën e 28 Nëntorit në...

Mbrojtësi tregon sekretin nga stërvitjet e Barcelonës: Nuk na lejohej ta preknim Messin

Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga mbrojtjet më...

Lajmet e Fundit