15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Frikë nga dasmat

ArmaKosovarët kanë nisur sezonin e dasmave që kryesisht zgjat përgjatë muajve korrik e gusht. Me ardhjen e mërgimtarëve shtohen edhe ahengjet familjare.

Bashkë me vallet, kërcet edhe pushka, plumbat e të cilave, shpesh plagosin edhe dasmorë. Vitin e kaluar Policia e Kosovës ka regjistruar numër të madh konfiskimesh të armëve të përdorura në këto ahengje, pavarësisht fushatave vetëdijesuese. Sipas të dhënave zyrtare, edhe këtë vit situata nuk pritet të jetë më ndryshe,shkruan Tribuna.

Vetëm të dielën, më 30 qershor, në rajonin e Prishtinës janë konfiskuar shtatë armë të llojeve të ndryshme, duke filluar me AK-47 e përfunduar me pistoleta të kalibrave më të vegjël

Më Shumë

Pablo Zabaleta rrëfen eksperiencën në Shqipëri: Udhëtim i pabesueshëm, ushqim dhe njerëz të mirë

Pablo Zabaleta është padyshim një nga futbollistët më të famshëm argjentinas e që ka luajtur për vite me radhë në nivele të larta të...

24 vjet nga masakra në Burgun e Dubravës

24 vite më parë në Burgun e Dubravës ka filluar të kryhet njëra nga masakrat më të mëdha në Kosovë kundër shqiptarëve nga regjimi...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit