13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Frikë nga dasmat

ArmaKosovarët kanë nisur sezonin e dasmave që kryesisht zgjat përgjatë muajve korrik e gusht. Me ardhjen e mërgimtarëve shtohen edhe ahengjet familjare.

Bashkë me vallet, kërcet edhe pushka, plumbat e të cilave, shpesh plagosin edhe dasmorë. Vitin e kaluar Policia e Kosovës ka regjistruar numër të madh konfiskimesh të armëve të përdorura në këto ahengje, pavarësisht fushatave vetëdijesuese. Sipas të dhënave zyrtare, edhe këtë vit situata nuk pritet të jetë më ndryshe,shkruan Tribuna.

Vetëm të dielën, më 30 qershor, në rajonin e Prishtinës janë konfiskuar shtatë armë të llojeve të ndryshme, duke filluar me AK-47 e përfunduar me pistoleta të kalibrave më të vegjël

Më Shumë

E refuzuan Abdixhiku e Haradinaj, deklarohet Kurti: Mendova se është më së miri të takohemi të gjithë së bashku

Lidhur me ftesat ndaj krerëve të partive opozitare për takim, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se është i interesuar që të takohet...

Data, vendi dhe ora: Gjithçka gati për duelin e parë më të madh të këtij shekulli, Tyson Fury – Oleksandr Usyk

Historia e boksit do të shkruhet më 19 maj (sipas kohës tonë lokale) kur Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përplasen për titullin...

Lajmet e Fundit