13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Bllokimi i Kuvendit vonon liberalizimin e vizave

VizatKomisioni evropian nuk ka ndonjë datë se kur mund ta sjellë misionin vlerësues për përmbushjen e kritereve për liberalizmin e vizave pas publikimit të raportit të dytë muajin e kaluar.

Nga Ministria e Integrimit Evropian kanë thënë se janë duke analizuar raportin e Komisionit dhe se brenda muajit gusht do ta bëjnë planin e veprimit për përmbushjen e këtyre rekomandimeve. Por ky proces mund të ngecë për aq kohë sa Kuvendi i Kosovës është jofunksional, shkruan sot Koha Ditore.

Koordinatori për liberalizimin e vizave, Besnik Vasolli, i ka thënë gazetës se janë disa ligje të cilat presin miratimin nga deputetët e Kuvendit.

Më Shumë

Stresi ironizon me ish-banorët e BBVK

Stresi ka nisur koncertet e para pasi doli fitues nga Big Brother VIP Kosova.Reperi së fundmi performoi në një klub nate në Tiranë ku...

Artan Thaqi: Më kanë thënë që çmimi është i shitur nga fillimi

Finalisti i “BBVK”, Artan Thaqi, rrëfeu shumë detaje në emisionin “Kendiv” rreth përvojës së tij, por edhe raporteve jashtë me disa nga ish-banorët. Sipas tij,...

Lajmet e Fundit