6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Bombat ruse godasin aeroportet në pjesën perëndimore të Ukrainës

Bombat ruse po godasin pandërprerë aeroportet në pjesën perëndimore të Ukrainës, në afërsi të qyteteve Lutsk dhe Ivano-Frankiivisk.

Këto zona janë larg vendit ku janë të stacionuara trupat ruse – ku shumica e pjesës perëndimore e Ukrainës ka mbetur e paprekur deri më tani, transmeton Telegrafi.

Ndryshe Ukraina ka hyrë në ditën e 16 të agresionit rus, ku po zhvillohen luftime të ashpra mes ushtrisë ukrainase dhe asaj ruse.

Në anën tjetër dje në Turqi janë takuar ministri i Jashtëm ukrainas dhe ai rus, për të diskutuar për situatën në Ukrainë dhe për arritjen eventuale për armëpushim.

Më Shumë

Vidhen rrethojat e varrezave në Suharekë

Një person është ankuar në Policinë e Kosovës se në një fshat të Suharekës janë vjedhur rrethojat e varrezave. Në raportin 24 orësh policor nuk...

Pezullohet vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve

Gjykata Themelore e Prishtinës ka pezulluar vendimin e Qeverisë për zvogëlimin e pagave të gjyqtareve dhe prokurorëve. Paparaci nga burimet  ka mësuar se vendimi nga...

Lajmet e Fundit