13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Brenda një muaji ndahen 150 çifte në Kosovë

150 çifte i dhanë zyrtarisht fund lidhjes martesore.

Kjo shifër i përket vetëm muajit të gjashtë të vitit 2023, qershorit.

Kështu bëhet e ditur në raportin e publikuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës.

Sipas sociologut Bekim Selishta shifrat e divorceve viteve të fundit janë në rritje.

Ndizen qirinj në Prizren për policin e rënë në krye të detyrës

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë komunalë e qytetarë, në Stacionin Policor Alfa në Prizren, shprehën sonte solidaritetin me familjen dhe...

Kurti: Rritja ekonomike në dy vjet ka qenë 7.9 për qind

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se rritja ekonomike në dy vjet ka qenë 7.9 për qind. Sipas tij, kjo rritje është më e larta se...

Lajmet e Fundit