4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Brovina: Kryeparlamentari i takon PDK-së

FloraBrovina-deputeteAnëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Flora Brovina, e cila do ta drejtojë seancën konstituive të Kuvendit të 17 korrikut si deputetja më e vjetër, ka bërë me dije se mandatarin për kryeparlamentar për herë të parë do t’ia japë PDK-së.

Sipas saj, procedurat janë të qarta dhe posti i kryeparlamentarit i takon partisë fituese të zgjedhjeve, e që është PDK-ja./zëri/

Më Shumë

Zelensky – heroi i luftës së Ukrainës, sot mbush 45 vjet

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sot feston ditëlindjen e 45-të. Zelensky, i cili shërben si presidenti i gjashtë i Ukrainës që nga viti 2019, u bë...

Shakira: Faleminderit për mbështetjen tuaj!

Një këngë nga ylli latin Shakira për ish-partnerin e saj Gerard Pique duke e tradhtuar ka thyer rekorde në YouTube, shkruan gazeta "Kosova Sot...

Lajmet e Fundit