-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Buja: Testi i maturës në pjesën e dytë ka shkuar për mrekulli

RameBuja-ministri arsimitMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja në mbledhjen e kabinetit qeveritarë ka njoftuar për rrjedhën e Testit të Maturës, e që sipas tij ka shkuar për mrekulli.

“Testit të maturës u janë nënshtruar jo më pak se 46 mijë maturantë. Në ditën e parë të testit të maturës, edhe qytetarët, por edhe prindërit dhe nxënësit, kanë pasur shqetësim se në disa qendra ku është zhvilluar testi i maturës, ka pasur ca telashe dhe ne jemi në shqyrtim të dhjetë qendrave që edhe mund të shpallen të parealizuara mirë, por pjesa e dytë e testit të maturës ka shkuar për mrekulli”, ka bërë të ditur ministri Buja.

Sipas Bujës, kësaj here është dashur që të angazhohet stafi i sigurimit fizik që të mbikëqyr mbarëvajtjen e procesit, dhe ky proces ka kaluar shumë më mirë në krahasim me testet tjera.

Më Shumë

Vetëvendosje: E ritheksojmë, jemi kundër themelimit te Asociacionit

Zyrtarë të lartë të Vetëvendosjes, Sekretari Organizativ, Alim Rama dhe ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku kanë takurar drejtorin e FES që pritet sot të...

Aksion kundër drogës në Prizren: Arrestohet pronari i një lokali masazhi, kapet me kokainë

Një aksion nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë i zhvilluar të hënën në Prizren ka rezultuar me arrestimin e një personi të...

Lajmet e Fundit