25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Bujar Bukoshi intervistohet për ambasador

Komisioni për Punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës do ta intervistoi një personalitet të veçantë, ku edhe do t’ia japin vizën për ambasador të Kosovës, edhe pse nuk dihet se në cilin shtet.

Mësohet se në këtë Komision nesër do të paraqitet Bujar Bukoshi, ish kryeministër në ekzil dhe ish zv/kryeministër në Qeverinë e kaluar të Kosovës, njofton KosovaInfo.

Më Shumë

Parashikimi i motit për këtë javë

Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor...

Prizren, 21 aktakuza kundër 24 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetenëntë (69) aktakuza kundër shtatëdhjetenëntë (79) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Lajmet e Fundit