0.8 C
Prizren
E premte, 3 Shkurt, 2023

Bukoshi, kujdestar i Qeverisë në Kuvend

Bujar BukoshiKryeministri HashimThaçi, shumë shpejt pritet t’ia japë punën shtesë njërit prej zëvendësve të tij. Bëhet fjalë për zëvendëskryeministrin Bujar Bukoshi i cili do të ketë për detyrë që ta përfaqësojë kabinetin qeveritar në punimet e Kuvendit të Kosovës. Ish-ministri i Shëndetësisë, është rikthyer në pozitën e tij qeveritare pasi ishte larguar vullnetarisht, me të filluar procesi gjyqësor ndaj tij ku akuzohej për korrupsion.

Vendimi i gjykatës që e shpalli të pafajshëm ia mundësoi atij kthimin në postin e zëvendëskryeministrit. Muajin e kaluar kryeministri ia ka shpërndarë kabinetit qeveritar një letër me anë të së cilës ata duhet të votonin për emërimin e një kujdestari të Qeverisë në Kuvend. Në atë mbledhje, kjo çështje ishte shtyrë, ndërsa e njëjta pritet të rikthehet në njërin nga takimet e ardhshme të Qeverisë.

Gazeta Tribuna edhe më herët ka publikuar dokumentin me anë të të cilit, kryeministri njofton kabinetin e tij se tash e tutje një njëri do të përkujdeset për punët në Kuvend dhe do t’i raportojë Qeverisë në detaje se çka ndodh atje.

Më Shumë

Dr. Hasan Arzoallxhiu caktohet udhëheq i spitalit të Prizrenit

Dr. Hasan Arzoallxhiun është caktuar udhëheqës i spitalit “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. Caktimi i Dr. Hasan Arzoallxhiut bëhet pasi drejtoresha ezkekutive Spitalit të...

Haradinaj kujton të rënët në Rogovë: Rënia e tyre u bë frymëzim për ne

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar ngjarjet e para 24-viteve në Rogovë të Hasit.  Haradinaj ka kujtuar datat 27,...

Lajmet e Fundit