13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Burri shef policie, gruaja pedagoge/ Njihuni me çiftin që vodhi ndihmat e tërmetit

Altin Zekaj, shef i seksionit të Rendit pranë komisariatit të Rinasit dhe gruaja e tij Valbona Zekaj, pedagoge tek Akademia e Mbrojtjes, janë mes të arrestuarve nga Policia pas një video që qarkulloi në rrjetet sociale, që tregonte disa persona që vidhnin ndihmat e mbledhura për banorët e prekur dhe të dëmtuar nga tërmeti i së martës.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat njoftoi një ditë më parë arrestimin e tyre dhe një zjarrfikësi që akuzohen se kanë vjedhur një sasi të konsiderueshme pakosh ushqimore dhe 7 batanije.

18 pako me ushqime të një fondacioni që i kishte përgatitur për familjet në nevojë, janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Nga hetimet, ishte pikërisht pedagogia Valbona Zekaj, ajo që siguronte ushqimet me anë të një shoqes së saj dhe më pas ja jepte bashkëshortit të saj, i cili urdhëronte Ervin Haxhillarin t’i dërgonte pakot me ushqime në banesën e prindërve të Valbonës, ku jetonte dhe vëllai i saj zjarrfikës, Alban Taulla./Gazeta Shqip/

Më Shumë

Pajtimi dramatik i Wanda Narës me Mauro Icardi!

Mauro Icardi u kthye në Turqi dhe e bëri këtë pa shoqërinë e Wanda Nara. Por kjo nuk do të thotë se ata kanë...

Këshilli i Prindërve kërkon pushim pranveror për nxënësit

Këshilli i Prindërve i Kosovës ka thënë se kanë pranuar kërkesa e ankesa të prindërve për heqjen e së drejtës së fëmijëve për pushim...

Lajmet e Fundit