16.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Christian Atsu gjendet i vdekur

Njëmbëdhjetë ditë pas tërmetit në Turqi dhe Siri, është gjetur i vdekur futbollisti, Christian Atsu. Për fatin e futbollistit të Ganës nuk është ditur deri të shtunën, ndërsa raportimet për të ishin kontradiktore.

Të shtunën klubi i fundit i Atsu, Hatayspor, ka njoftuar se është gjendur trupi i futbollistit.

Atsu vdiq në moshën 31-vjeçare. Ai ishte pjesë e skuadrave si Porto, Chelsea, Everton, Neëcastle United. Te Hatayspor ishte prej 6 shtatorit të vitit të kaluar.

Për Ganën, sulmuesi i krahut ka luajtur 65 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola.

Atsu është një prej mijëra viktimave të tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë. Trupi i të ndjerit është gjetur nën gërmadha.

Atsu kishte shënuar golin e fitores për Hatayspor ndaj Kasimpashas, më 5 shkurt. Në lojë kishte hyrë në minutën e 82-të, ndërsa kishte realizuar për 1:0 në minutën e 97-të.

Më Shumë

Parashikimi i yjeve, kjo është shenja më me fat për sot

Dashi Ju do keni një dëshirë të madhe për të bërë gjëra dhe për të ndarë momentet e dashurisë edhe nëse nuk e dini se...

Aksident në rrugën Gjakovë-Prizren, tre persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në udhëkryqin Xerrxë-Rugovë, në rrugën Gjakovë-Prizren, nga ku kanë mbetur të lënduar tre persona. Lajmin ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë...

Lajmet e Fundit