13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Erdogan telefonon 17-vjeçaren që u shpëtua 248 orë pas tërmetit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdo?an foli në telefon me Aleyna Ölmez, e cila u shpëtua pas 248 orësh nga rrënojat e tërmetit.

Ndër të tjera, kreu i shtetit turk, i tha Aleynas që do të shkojë ta vizitojë personalisht kur ajo të kthehet në Ankara nga Stambolli.

“Ju uroj shërim të shpejtë. Ne do të takohemi shumë shpejt. Lutjet tona janë për të gjithë pacientët. Ju keni një emër shumë të bukur, në zyrën time në Presidencë kam një tabelë ku shkruhet emri juaj “Aleyna”.”Presidenti turk, Recep Tayyip Erdo?an

Ndërkohë, 17-vjeçarja nga ana e saj e ka falënderuar Presidentin Erdogan për telefonatën.

Më Shumë

1 prilli me diell dhe me vranësira të çrregullta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në ditën e parë të prillit do të mbajë mot me diell dhe me vranësira...

“Bëni kujdes në dashuri sepse mund të keni konflikte”, parashikimi i horoskopit për sot

Dashi Hëna hyn në shenjën tuaj në fund të muajit së bashku me shumë planetë të tjerë që do t’ju ndryshojnë jetën. Në punë situata...

Lajmet e Fundit