4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Pesë raste të rrahjes në Ditën e Pavarësisë në Prizren

Pesë  raste të rrahjes kanë ndodhur në Ditën e Pavarësisë në Prizren.

Në të gjitha rastet kanë qenë të përfshirë të  miturit.

Policia

Pompa e Derivateve ,,Shell’’ Prizren 17.02.2023-15:17. Pas një mosmarrëveshje verbale, i dyshuari mashkull  kosovar – i mitur e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar, të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore. Viktima ka pranuar tretman mjekësor ndërsa i dyshuari është intervistuar në prezencën e prindit dhe me vendim të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt.

 Sheshi Shatërvan, Prizren 17.02.2023-17:00.  Është raportuar se pas një mosmarrëveshje verbale, i dyshuari mashkull kosovar- i mitur e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar –i mitur. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit,  rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Rr. Ekrem Rexha, Prizren 17.02.2023.  Është raportuar se pas një mosmarrëveshje verbale, i dyshuari mashkull kosovar- i mitur e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar–i mitur. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit,  rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

Rr. Adnan Krasniqi 17.02.2023-16:40. Është raportuar se pas një mosmarrëveshje verbale, i dyshuari mashkull kosovar- i mitur e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar –i mitur. Viktima pas tretmanit  mjekësor është liruar në shptëpi. Është njoftuar prokurori , rasti vazhdon të hetohet.

Fsh. Medvec, Prizren 17.02.2023-18:15. Viktima mashkull  kosovar ka pranuar tretman mjekësor  në Spitalin Rajonal Prizren, pasi që i njëjti dyshohet se është sulmuar fizikisht nga dy persona të panjohur. Rasti në procedurë hetimore.

Më Shumë

I dha fund marrëdhënies me Kristin, Keisi komenton raportin me djalin e aktorit: Nuk kishim kimi!

Të shumta kanë qenë aludimet për ndarjen e menjëhershme të tyre. Disa mendojnë se shkaku ishte Sabiani, disa të tjerë thonë se ata nuk...

Rrahje masive në Prizren

Gjashtë persona janë përfshirë në rrahje në Prizren. Fillimisht i dyshuari kryesor bashkë me tre shokë të tij, e sulmuan fizikisht viktimën 31-vjeçar, të cilit...

Lajmet e Fundit