14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Çoçaj i PDK-së: Komandant Drini është figurë e respektuar për Thaçin dhe Veselin

Deputeti i PDK-së, Nezir Çoçaj ka replikuar me deputeten e Vetëvendosjes, Drita Millaku për akuzat e saj se Ekrem Rexha – Komandant Drini  Komandant Drini është vrarë me dijenin e presidentit aktual Hashim Thaçi dhe kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Madje Çoçaj i ka thënë Millaku se vjehrri i saj – Sylë Millaku, ka qenë pjesë e strukturave të UDB-së, njofton Klan Kosova.

“Drini është komandat i respektuar nga Thaçi, Veseli dhe të gjithë”, ka thënë Çoçaj.

“Nëse Drita ka fakte, është mirë t’i ndihmojë edhe Syla dhe t’i ofrojë ato”, ka shtuar ai.

Më pas është kundërpërgjigjur Millaku që ka mohuar se vjehrri i saj ka qenë pjesë e UDB-së.

“Paska informacione të rrejshme sepse vjehrri im nuk ka punuar asnjëherë në UDB. Këta janë këlysh të ShIK-ut dhe nvelit më të ulët. Këta janë të parët që kanë uzurpuar”, ka shtuar ajo.

Më Shumë

Komuna e Prizrenit dhe “Caritas”-i vazhdojnë bashkëpunimin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të premten në takim Miriam Pikaar nga Caritas Europa dhe përfaqësuesit e Caritas Kosova, Alfred...

Prizren/ Sulmohet fizikisht një shtetas i Shqipërisë

Një burrë nga Shqipëria ka pranuar tretman mjekësor, pasi që ishte sulmuar fizikisht nga i dyshuari nga Prizreni. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim...

Lajmet e Fundit