17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Deputetja e Vetëvendosjes akuzon Thaçin e Veselin për vrasjen e komandant “Drinit”

Deputetja e Vetëvendosjes Drita Millaku, ka akuzuar Presidentin Hashim Thaçi dhe kryekuvendarin Kadri Veseli për vrasjen e Ekrem Rexhës i njohur si komandant “Drini”.

Kështu ka thënë Millaku në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për draftbuxhetin e vitit 2018, njofton Klan Kosova.

“Pse duhet të rritet buxheti i Presidentit – çfarë po bën ai pos bisedave me liderët serbë, ndërsa nuk e dekoron komandant Drinin, kërkesa për të rri në sirtarë”.

“…dhe a e dini pse nuk e bën, sepse Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli kanë qenë në dijeni për vrasjen e komandat Drinit”, ka thënë Millaku para deputetëve.

Më Shumë

Përmirësimi i infrastrukturës zgjon interesimin e bujqve në Suharekë|Video

Komuna e Suharekës këtë vit ka ndarë një buxhet prej 140 mijë eurosh për rregullimin e rrugëve fushore në disa fshatra të kësaj komune....

Vdekja e turpit!

Nga Fahri Musliu Atje ku nuk ka turp mbisundon mendjemadhësia, arroganca, kaosi, pafytyrësia, egoizmi... kurse mos arsimimi e primitivizmi qëndrojnë në rendin e parë.Kurse shënja...

Bota sot

Lajmet e Fundit