4.1 C
Prizren
E enjte, 21 Tetor, 2021

COVID-19: 143 pacientë të shtrirë në Spitalin e Prizrenit

Shërbimi spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat COVID dhe spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 1 mijë e 116 pacientë, prej të cilëve 995 janë të konfirmuar pozitiv me Coronavirus.

Sipas të dhënave të publikuara 37 nga pacientët janë në gjendje të rënduar shëndetësore, teksa 935 janë me oksigjeno-terapi.

Detaje nga raporti i SHSKUK-së:

1116 pacientë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme

995 të konfirmuar Covid-19 pozitivë

935 me oksigjeno-terapi

37 në gjendje të rënduar shëndetësore

Në QKUK, 396 pacientë të shtrirë, 359 prej tyre Covid-19 pozitivë, 332 me oksigjeno-terapi.

Klinika Infektive, 117 pacientë

Klinika Infektive 2 (Mjekësia Sportive), 86 pacientë

Klinika Infektive 3 (Interno), 60 pacientë

Mjekimi Intensiv Qendror Covid- 19, 11 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 85 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 13 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 24 pacientë

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 720 pacientë, 636 prej tyre Covid-19 pozitivë, 603 me oksigjeno-terapi.

Spitali i Prizrenit, 143 pacientë

Spitali i Gjakovës, 129 pacientë

Spitali i Pejës, 180 pacientë

Spitali i Gjilanit, 125 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 40 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 21 pacientë

Spitali i Ferizajt, 82 pacientë.

Më Shumë

Shabani: Angazhimet tona vazhdojnë në balotazh, për ta përmbyllur fitoren e PDK-së në Dragash

Kandidati për kryetar i Komunës së Dragashit nga Partia Demokratike e Kosovës, Shaban Shabani, ka falënderuar qytetarët e kësaj komune për siç ka thënë...

Cassano zgjedhë 3 sulmuesit më të mirë: Topi i Artë? T’ia dorëzojmë Lewandowskit

Kur po i afrohemi çdo dite e më shumë natës finale të ndarjes së çmimit të “Topit të Artë”, po dëgjojmë mendime të ndryshme...

Mjekët flasin për gjendjen e Bill Clinton

Ish-presidenti Bill Clinton u pranua në njësinë e kujdesit intensiv të Universitetit të Kalifornisë Irvine për një infeksion të traktit urinar, që u përhap...

Shqipëria dhe një dashuri e (sh)këputur…

 Folkloriste, gjeografe, gjuhëtare, etnografe dhe arkeologe, Margaret Masson Hardie ishte shkolluar në Cambridge dhe i kishte nisur udhëtimet studimore prej vitit 1911, kur shkon...

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Prizrenin: Haskuka e Totaj në balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale. Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e...

Intensitet i vogël i votuesve këtë mëngjes në Rahovec

Në qendrën më të madhe të votimit në Rahovec – në shkollën “Isa Boletini” ka një intensitet të vogël të votuesve mëngjesin e kësaj...

Gjendet i vdekur një person në Brezovicë

Një person është gjetur pa shenja jete, në shtëpinë e tij në Brezovicë Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24...

Thaçi dhe të tjerët lejohen që për disa çështje të apelojnë vendimin mbi mocionet që pretendojnë defekte në aktakuzë

Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou, ka marrë vendim me anë të së cilit i ka lejuar Hashim Thaçin, Jakup Krasniqin e Rexhep Selimin...

Disa qytetarë nuk e gjejnë emrin në shkollën “Abdyl Frashëri” në Prizren

Disa prej qytetarëve të Prizrenit nuk kanë arritur të gjejnë emrin e tyre në shkollën “Abdyl Frashëri”. Sipas menaxherit të kësaj qendre, Alidin Flugaj, kjo...

Liga Unike, shorti hidhet të dielën

Nesër në orën 11:00 do të hidhet shorti për Ligën Unike, në konkurencën e meshkujve dhe atë të femrave. Te meshkujt në këtë edicion do...

Georgina frymëzohet nga Nënë Tereza

Partnerja e CR7, Georgina Rodriguez, njihet si njëra nga modelet më seksi. Bukuroshja publikon foto të ndryshme në llogarinë e saj në Instagram, duke na...

Totaj për koalicionet: Shumë shpejt do t’i nisim bisedimet me partitë, s’kemi kufizime për askënd

Pas rezultatit të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit është kuptuar se edhe Komuna e Prizrenit ka shkuar në balotazh. Lëvizja Vetëvendosje me Partinë Demokratike...

Më shumë se 50% e votave të numëruara në Suharekë, prin bindshëm Bali Muharremaj i AAK-së

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bali Muharremaj po prin me vota në Suharekë, teksa në këtë komunë janë numëruar më shumë...

Arrestohet një mjek specialist i biokimisë në Prizren, dyshohet se falsifikoi testet për COVID

Një mjek specialist i biokimisë në Prizren është arrestuar të enjten nën dyshimin se në laboratorin e tij biokimik kishte lëshuar teste false për...

Prizrenasi gjen portofolin me 245 euro, e dorëzon në polici

Një qytetar në Prizren është paraqitur në stacionin policer ku ka dorëzuar portofolin që e kishte gjetur e në të cilin kishte 245 euro,...

Kë do ta përkrah LDK në Prizren, përgjigje interesante e Anton Qunit

Pas numërimit të mbi 98 përqind të votave në Prizren, Lidhja Vetëvendosje prin me 40.12 përqind ndërkaq pasohet nga Totaj me 31.29 përqind dhe...

Lajmet e Fundit