15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Çudira shqiptare! E mbjell kanabisin në dhomën e gjumit

Policia e Tiranës ka arrestuar një person në Zallherr dhe ka shpallur një tjetër në kërkim për kultivim të kanabis sativa.

Pas kontrollit të ushtruar në Radhesh të komunës Zallherr janë zbuluar tre parcela me kanabis sativa.

Në to ishin mbjellë 147 rrënjë me gjatësi deri në 30 centimetra.

Pas këtij kontrolli policia shkoi në banesën e Kasëm Hidës të cilit iu gjetën edhe 168 kubikë me lëndë narkotike.

54-vjeçari u arrestua për veprën penale “kultivim i lëndës narkotike”.

Po ashtu policia shpalli në kërkim një tjetër person me të njëjtën akuzë.

Ai kishte mbjellë 62 kubikë me kanabis sativa në dhomën e gjumit të shtëpisë së tij.

Më Shumë

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, njëri i akuzuar mbrohet në heshtje

Në gjykimin për shpërthimin në Zhur, i akuzuari Arben Gashi ka vendosur të mbrohet në heshtje, ku së bashku me të akuzuarin Iran Badalli,...

Kurti në Dragash: Dhuna brutale erdhi nga ekstremistët e dirigjuar nga Beogradi

Kryeministri Albin Kurti gjatë qëndrimit në komunën e Dragashit, duke lavdëruar bashkëjetesën etnike atje, është pyetur nga gazetarët edhe për akuzat që erdhën nga...

Lajmet e Fundit