1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Dacic thotë sot fjalën finale për marrëveshjet

Thaci-Ashton-Dacic5-22Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Ivica Dacic i kanë përafruar qëndrimet për arritjen e marrëveshjeve për telekom dhe energji.
Arsyeja e mos nënshkrimit të këtyre marrëveshjeve ne raundin e së hënës që zgjati disa orë pasdite ishte interpretimi gjuhësorë që pala serbe ka kërkuar t’u bëhej marrëveshjeve.

Një zyrtar i lartë që ka marrë pjesë në takimet trepalëshe të hënën në Bruksel i ka treguar Tribunës me kusht anonimiteti se pala serbe i ka pranuar gjitha konkluzionet e Bashkimit Evropian për të dyja marrëveshjet mirëpo ka kërkuar disa fjalë të lihen me dykuptimësi për ta “shitur” si fitore në publikun serbë.

Më Shumë

Andre Onana mund të pezullohet nga FIFA nëse refuzon Kupën e Kombeve në Afrikë

Andre Onana mund të ndalohet të luajë për Manchester United nëse vendos të refuzojë një thirrje për të luajtur në Kupën e Kombeve të...

Në Kosovë priten reshje bore, temperaturat zbresin nën 0 gradë Celsius

Me depërtimi i masave arktike mbi rajon, sot sipas Prishtina Weather, pritet të zbresin temperaturat edhe nën 0 gradë Celsius deri në mbrëmje. “Pasdite me...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit