22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Dega e Gjykatës Speciale të Kosovës në Hagë, do të vonojë funksionalizimin e saj

Gjykata-qekiqiGjykata Speciale për Kosovën do të marrë kohë të gjatë që të funksionalizohet krejtësisht.

Problemi kryesor do të jetë dega e Gjykatës në Holandë.

KTV ka mësuar nga burime të saj brenda MPJ-së në Hagë se kanë qenë SHBA-ja dhe BE-ja që i kanë kërkuar Holandës që të ndihmojë në këtë çështje, duke siguruar një degë të Gjykatës në qytetin e drejtësisë në Hagë, transmeton Koha.net

Por, megjithatë, që kjo degë e Gjykatës të jetë këtu, do të duhet të miratohet edhe në Parlamentin holandez, çka sipas zyrtarëve qeveritarë do të marrë së paku një vit. /KTV/Koha/

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Moti sot: I vranët dhe me diell, temperaturat deri në 26 gradë

Këtë të premte pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, me mundësi të reshjeve lokale të shiut. Gjatë pjesës së dytë të ditës, pritet të...

Lajmet e Fundit