19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Del Piero kritikon Ronaldon: Ishte një reagim i tepruar

Veprimi i Cristiano Ronaldos duke hedhur poshtë shiritin e kapitenit pas golit të anuluar ndaj Serbisë ka bërë xhiron e botës dhe kanë qenë të shumta kritikat drejtuar yllit portugez.

Legjenda e Juventusit, Alesandro Del Piero, në një intervistë për “ESPN” kritikoi ashpër sulmuesin portugez për gjestin e tij aspak të hijshëm, duke e cilësuar një reagim të tepruar për dikë që paraqet një ikonë futbolli si Ronaldo.

“Ishte një reagim i tepruar, nuk duhej të vepronte në atë mënyrë. Është normale të jesh i nervozuar dhe ta ngresh zërin ndaj gjyqtarit, por të hedhësh shiritin e kapitenit në atë mënyrë është diçka e tepërt për dikë që e cilëson veten si kapiten kombëtareje dhe një ikonë e futbollit”, ka thënë Del Piero.

Më Shumë

Kosova shpall të mbyllur emergjencën me Covid-19

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbyllje të emergjencës së shëndetit publik, pas tre vitesh betejë me pandeminë Covid-19. Kërkesën për mbyllje të kësaj...

Turqit e Ballkanit s’e duan Erdoganin, votuan Kiliçdaroglunë

Fitorja e presidentit Recep Tayyip Erdogan në balotazhin presidencial të Turqisë të dielën u festua në të gjithë Ballkanin – rajon në të cilin...

Lajmet e Fundit