1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Dhunohet e mitura në Prizren

Një rast i dhunimit është raportuar nga policia në Prizren.

Policia ka bërë të ditur se viktima e mitur dyshohet se është dhunuar nga një person i dyshuar.

Sipas njoftimit, i dyshuari dhe viktima janë takuar së bashku nga njësiti policor dhe janë shoqëruar në stacionin policor.

 

 

Në lidhje me këtë rast janë njoftuar edhe prokurori, Qendra për Punë Sociale dhe Mbrojtësi i Viktimave.

Viktima së bashku me prindin e saj është kthyer në shtëpi, ndërsa me urdhër të prokurorit, lënda e rastit vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.

Më Shumë

5 gjërat kryesore nga takimi i Ohrit

Bashkimi Evropian e ka quajtur si shumë të suksesshëm takimin e 18 marsit në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb,...

Molliqaj fton qytetarët të protestojnë më 25 mars kundër marrëveshjes me Serbinë

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se marrëveshja e djeshme mes Kosovës dhe Serbisë është tejet e dëmshme. Madje ai ka thënë se ky...

Lajmet e Fundit