0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Digjen rreth 10 hektarë mal në mes të fshatrave Vërmicë – Shkozë

 

Flakët arritën që të kaplojnë një sipërfaqe prej 10 hektarësh.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policor dhe zjarrfikësit.

Këta të fundit me ndihmën e disa banorëve kanë arritur që të shuajnë zjarrin.

Më Shumë

Qeni 30-vjeçar është shpallur më i moshuari në botë nga Rekordet Botërore Guinness

Rekordet Botërore të Guinness prezantuan Bobin, qenin më të vjetër në botë ndonjëherë. Bobi është 30 vjeç e 266 ditë. Guinness bëri të ditur se qeni portugez...

24 vjet nga masakra e kryer nga forcat serbe në Rogovë të Hasit

Sot u bënë 24 vjet nga masakra që është kryer nga forcat serbe në fshatin Rogovë të Hasit, ku ranë në pritë luftëtarë të...

Lajmet e Fundit