1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Prizren, arrestohet personi i dyshuar për fajde

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, i cili ishte në kërkim tash e një kohë nga Policia.

Në njoftimin e bërë nga Policia thuhet se personi kërkohej për veprën penale “fajde” dhe “detyrim”.

“Policia në Prizren pas një pune operativo-taktike dhe një informate inteligjente ka arritur që të arrestojë personin e kërkuar B.O,. mashkull, kosovar, i datëlindjes 1988, person ky që kërkohej ne bazë të urdhëresë me shkrim të Gjykatës Themelore në Prizren. I dyshuari kërkohej për veprën penale ‘fajde’ dhe ‘detyrim’. I njëjti me vendim te gjykatës dërgohet në mbajtje për procedura të mëtejme ligjore”, thuhet në njoftimin e bërë nga Policia.

Më Shumë

Dr. Hasan Arzoallxhiu caktohet udhëheq i spitalit të Prizrenit

Dr. Hasan Arzoallxhiun është caktuar udhëheqës i spitalit “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. Caktimi i Dr. Hasan Arzoallxhiut bëhet pasi drejtoresha ezkekutive Spitalit të...

Kryeziu: Me pas treguar kaq dashuri për Amerikën sikur për Martin Berishajn, Kosova do të ishte më mirë

Drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit dhe raportet me Amerikën. “Sa respekt, dashuri e përkushtim po...

Lajmet e Fundit